«Η γλώσσα στα κείμενα (κειμενογλωσσολογία-υφολογία-ρητορική)» (486) | Δρ. Αντωνία Μήτση, διδάσκουσα ως ακαδημαϊκή υπότροφος / υπεύθυνη Ευγενία Μαγουλά |
| [ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ] Η Δημιουργικότητα στην Εκπαίδευση και στην Κοινωνία (Εαρινό Εξάμηνο) 2023-2024 (PRIMEDU1106) | Ηρώ Μυλωνάκου-Κεκέ |
| [ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ] Το Παιδικό Σχέδιο και η Παιδαγωγική του Αξιοποίηση (Εαρινό Εξάμηνο) 2023-2024 (PRIMEDU1105) | Ηρώ Μυλωνάκου-Κεκέ |
| Systemic approaches and complexity in interdisciplinary mathematics education (81E002) | Andreas Moutsios-Rentzos |
| ΑΓΩΓΗ ΥΓΕΙΑΣ (PRIMEDU122) | ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ ΜΑΥΡΙΚΑΚΗ |
| Αφηγήσεις ζωής, Λαογραφία και Εκπαίδευση - Εαρινό εξάμηνο 2022 (PRIMEDU279) | Ορσαλία-Ελένη Κασσαβέτη |
| Βασικά Ζητήματα Διδασκαλίας των Μαθηματικών στο Δημοτικό σχολείο ΙΙ (Γ149) (PRIMEDU552) | Ανδρέας Μούτσιος-Ρέντζος |
| Γλωσσικές δυσκολίες: οριοθέτηση, αξιολόγηση και παρέμβαση (ΨΧ123) Language difficulties:orientation, assesment and intervention (ΨΧ123) | Ασημίνα Ράλλη |
| Γλωσσική Ανάπτυξη ( ΨΧ34) | Ασημίνα Ράλλη |
| Διοίκηση Κινδύνου στην Εκπαίδευση ΙΙ (PRIMEDU585) | Αγγελική Βουδούρη |
| Διοίκηση της Εκπαίδευσης και Λειτουργία Σχολικών Μονάδων (PRIMEDU415) | Νικόλαος Αλεξόπουλος |
| Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών: Μικροδιδασκαλίες-Πρακτική Άσκηση (PRIMEDU476) | Ιωάννης Βρεττός |
| Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών: μικροδιδασκαλίες-πρακτική άσκηση (εαρινό εξάμηνο 2017-2018) (υποχρεωτικό) | Ιωάννης Βρεττός |
| Εκπαίδευση εκπαιδευτικών: Μικροδιδασκαλίες-Πρακτική Άσκηση (ΕΕ 2023-2024) (PRIMEDU1099) | Θωμάς Μπαμπάλης, Κωνσταντίνα Τσώλη, Ελισάβετ Λαζαράκου |
| Εκπαίδευση Εκπαιδευτικών: Μικροδιδασκαλίες-Πρακτική Άσκηση 2017-2018 (εαρινό εξάμηνο) (PRIMEDU458) | Ιωάννης Βρεττός |
| Εκπαίδευση Ενηλίκων και Σχεδιασμός Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων (2023-2024) (Ελεύθερης Επιλογής-Α170) | Άννα Τσιμπουκλή |
| Εκπαιδευτική Νευροεπιστήμη 2023-2024 (ζυγοί αριθμοί) (PRIMEDU1125) | Μαριέττα Παπαδάτου-Παστού |
| Εκπαιδευτική Νευροεπιστήμη 2023-2024 (μονοί αριθμοί) (PRIMEDU1098) | Μαριέττα Παπαδάτου-Παστού |
| Η Διδασκαλία της Γεωγραφίας με Ψηφιακές Τεχνολογίες (Γ145) | Αποστολία (Λία) Γαλάνη |
| Η κοινωνική ευθύνη της επιστήμης (Γ154) | Ιωάννα Κατσιαμπούρα |
| Θέατρο και Πολιτισμός: Πολιτιστικές εκδηλώσεις στο σχολείο (B157) | Αλεξία Παπακώστα |
| Θεωρία Πιθανοτήτων (PRIMEDU584) | Αγγελική Βουδούρη |
| Θεωρίες της Αγωγής (ΕΕ 2023-2024) (PRIMEDU160α) | Ελισάβετ Λαζαράκου |
| Μαθησιακές δυσκολίες - Δυσλεξία: Αξιολόγηση & παιδαγωγική αντιμετώπιση (Κ.Μ. 137) | Α.-Σ. Αντωνίου, Γ. Σιδερίδης, Μ. Μαργαρίτου |
| Μικροδιδασκαλία και άσκηση διδακτικών δεξιοτήτων (PRIMEDU334) | Ιωάννης Βρεττός |
| ΜΟΥΣΕΙΟΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ (Α167) | Κωνσταντίνος Μαλαφάντης |
| Μουσικοπαιδαγωγικά Συστήματα - Παιδαγωγικό Τμήμα Δημοτικής Εκπαίδευσης (MUSIC196) | Σμαράγδα Χρυσοστόμου |
| Ο Κόσμος μας: Η Διδασκαλία βασικών εννοιών Αστρονομίας και Επιστημών της Γης (PRIMEDU198) | Αποστολία Γαλάνη |
| ΟΙ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΕΣ ΤΗΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑΣ & ΤΩΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (2024) (PRIMEDU255) | Γεώργιος Κουτρομάνος |
| Παιδαγωγική Λαογραφία (Β144) | Ρέα Κακάμπουρα |
| Παιδαγωγική Λαογραφία (Β144) - Εαρινό εξάμηνο 2022 (Β144) | Ορσαλία-Ελένη Κασσαβέτη |
| Παιδαγωγική Ψυχολογία - Ζυγοί Α.Μ. (PRIMEDU152) (PRIMEDU284) | Γεώργιος Σιδερίδης |
| Παιδαγωγική Ψυχολογία - Μονοί Α.Μ. (PRIMEDU152) | Ευαγγελία Γαλανάκη |
| ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΟΣ - ΑΞΙΑΚΟΣ ΛΟΓΟΣ ΚΑΙ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Α 168) | Απόστολος Κατσίμπρας |
| Πολιτισμός, Θρησκεία και Εκπαίδευση στην Εποχή της Παγκοσμιοποίησης - ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ ΚΟΙΝΩΝΙΟΛΟΓΙΑ (PRIMEDU - Β185) | Δημοσθένης Δασκαλάκης |
| Συγκριτική Παιδαγωγική (PRIMEDU520) | Παρασκευή Πουλογιαννοπούλου |
| Σύγχρονη πεζογραφία: Τάσεις και προσανατολισμοί (PRIMEDU713) | Βίκυ Πάτσιου & Βασιλική Οικονομοπούλου |
| Σχολική Θρησκευτική Αγωγή (Β 163) | Εμμανουήλ Περσελής |
| Σχολική Κοινωνικοποίηση, Διαφοροποίηση και Κοινωνική Ένταξη (ΕΕ 2023-2024) (PRIMEDU1102) | Κωνσταντίνα Τσώλη |
| Τα δικαιώματα του παιδιού (B190) | Βασίλειος Φασούλης |
| Το Βιβλίο στην Εκπαίδευση (PRIMEDU249) | Γεωργία Καλογήρου |
| Το πείραμα στη διδασκαλία των φυσικών επιστημών (Γ016) | Κωνσταντίνος Σκορδούλης και Στούμπα Αρτεμησία - Δημήτρης Κοιλάκος |
| Φιλοσοφία της Παιδείας (Κ.Μ.146) | Χρήστος Κεχαγιάς |
| Φιλοσοφία της Παιδείας (εαρινό εξάμηνο 2017-2018) (PRIMEDU477) | Ιωάννης Βρεττός |
| ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΚΡΙΤΙΚΗ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ (Γ156) | Ιωάννα Κατσιαμπούρα |
| ΦΥΣΙΚΕΣ ΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΙΙ: ΒΙΟΛΟΓΙΑ (PRIMEDU388) | Ευαγγελία Μαυρικάκη |
| Ψυχοκοινωνιολογία της Σχολικής Τάξης (ΕΕ 2023-2024) (PRIMEDU1101) | Θωμάς Μπαμπάλης |
|