Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
EΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ, ΣΑΚΧΑΡΩΔΗΣ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ-Eργαστηριακή Ενδοκρινολογία-Παιδιατρική Ενδοκρινολογία- Γυναικολογική Ενδοκρινολογία (MED966)ΠΡΟΠΤΥΧΙΑΚΟ- Γεώργιος Μαστοράκος
HIV ΛΟΙΜΩΞΗ/AIDS-Β΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (MED814)Ελένη Σαμπατάκου
ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑ (MED792)
ΑΝΘΡΩΠΙΣΤΙΚΕΣ ΑΞΙΕΣ & ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΙΑΤΡΙΚΗ (MED2135)Α. Χ. Λάζαρης, Καθηγητής Παθολογικής Ανατομικής - Κ. Καλαχάνης, Δρ Φιλοσοφίας - Μ. Γιάνναρη, M.Ed.
ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΚΑΛΟΗΘΟΥΣ ΚΑΙ ΚΑΚΟΗΘΟΥΣ ΠΟΝΟΥ-ΠΑΡΗΓΟΡΙΚΗ ΚΑΙ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ (MED426) Α Τσαρουχά, ΜΕΛΗ Α' ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ, ΕΚΠΑ
Γ' ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (MED1203)Καθηγητής Εμμανουήλ Πικουλής
ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ: ΚΛΙΝΙΚΗ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ (MED761)Ιωάννα Traeger-Συνοδινού και Μέλη ΔΕΠ του Εργαστηρίου
ΓΗΡΙΑΤΡΙΚΗ (MED1869)Πέτρος Σφηκάκης
Γυναικολογική Ογκολογία (500441)Θωμάκος Νικόλαος
Διαταραχές Οξεοβασικής Ισορροπίας (MED1430)Θεόδωρος Βασιλακόπουλος
Εμβρυομητρική και Περιγεννητική Ιατρική (500586)Γεώργιος Δασκαλάκης
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ" ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ:2019-20 (ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ)_25/09/2020 (MED1663)ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΡΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ - ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ (κατ' επιλογήν) (MED920) Λουκιανός Ραλλίδης, Γεράσιμος Φιλιππάτος
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΤΗΣ ΚΥΗΣΗΣ (MED1144)Δημήτριος Ρίζος
ΕΦΗΒΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ (500763 )Φλώρα Μπακοπούλου
ΗΠΑΤΟΛΟΓΙΑ-Β' ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (MED810)Καθηγητής Σπήλιος Μανωλακόπουλος
Κατ' επιλογήν τρίμηνο Κλινικής άσκησης (elective) (500788)Μανώλης Ζουμάκης
Κατ' Επιλογήν Τρίμηνο Κλινικής Άσκησης ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ (MED1021)Δημήτριος Βασιλόπουλος
Κατ'επιλογή μάθημα Παιδοχειρουργική/παιδοορθοπαιδική (MED1216)Νικόλαος Ζάβρας
Κλινική Διατροφή (MED933)Κωνσταντίνος Μακρυλάκης
ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΑΙΕΥΤΙΚΗΣ & ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑΣ - Γ' ΜΑΙΕΥΤΙΚΗ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (MED982)Χαράλαμπος Συριστατίδης
Μαθήματα Μαιευτικής και Γυναικολογίας - Β' Μαιευτική και Γυναικολογική Κλινική (MED2222)Χαράλαμπος Συριστατίδης
Μαιευτική και Γυναικολογία - Γ΄ Μ/Γ ΠΓΝ "ΑΤΤΙΚΟΝ" (MED2123)Πέτρος Δρακάκης
Μαιευτική-Γυναικολογία - Α' Μ/Γ Κλινική ΕΚΠΑ (MED813)Καθηγητής Γ. Δασκαλάκης & Μέλη ΔΕΠ
ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝ (MED1256)Mαρινάκη Σμαράγδη
Νευρογενετική (500774)Γεωργία Καραδήμα & Γεώργιος Κούτσης
Ομιλίες και παρουσιάσεις πάνω σε θεματα Μαιευτικής και Γυναικολογίας (MED1138)Νικόλαος Βλάχος
ΟΡΜΟΝΙΚΟΙ ΠΡΟΣΔΙΟΡΙΣΜΟΙ ΣΤΗΝ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΑ (MED1649)Δημήτριος Ρίζος
Ουρογυναικολογία -Επανορθωτική χειρουργική πυελικού εδάφους (500758)Καθηγητής Σταύρος Αθανασίου
Παθήσεις αρτηριών (MED1592)Ανδρέας Μ. Λάζαρης
ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΑΧΕΟΣ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΚΤΟΥ (500755)Γεώργιος Θεοδωρόπουλος
Παθήσεις φλεβών (MED1591)Ανδρέας Μ. Λάζαρης
ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ 10o-11ο-12ο εξαμ. Β΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (MED812)Melanie Deutsch
ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ - Β΄ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (MED912)Μαρία Τσολιά - Δημήτριος Γουργιώτης
ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ (Γ΄ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ) (MED102)ΣΤΕΛΕΧΗ & ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ Γ΄ ΠΑΙΔΙΑΤΡΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
Πολύδυμος Κύηση (MED1105)Νικόλαος Βραχνής
ΠΡΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΙΑΤΡΙΚΗ (MED793)Π. Μπριασούλης
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ (προπτυχιακό) 2018-2019 (MED1389)Σεραφείμ Νανάς
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2017-18 (MED1178)Σεραφείμ Νανάς
Πυρηνική Ιατρική (500712)Μιχαήλ Σουβατζόγλου
ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ & ΓΝΑΘΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ (MED257)Βασιλείου Σταύρος
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ 11ΟΥ ΕΞΑΜΗΝΟΥ (MED1603)Αλέξανδρος Χαραλαμπόπουλος
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ 6ου έτους-11ο εξάμηνο - Δ' Χειρουργική Κλινική, Νοσοκομείο ΑΤΤΙΚΟΝ (MED1661)Παντελεήμων Βασιλείου
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ (ΠΡΩΗΝ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ) (500564)Ν. ΑΛΕΞΑΚΗΣ
ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ, Α ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΑΙΓΙΝΗΤΕΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ (MED1204)Μέλη ΔΕΠ και συνεργάτες Α Ψυχιατρικής Κλινικής
Ψυχοσωματικά προβλήματα στα παιδιά (MED830)Επ. Καθ. Γ. Γιαννακόπουλος, Καθ. Π. Περβανίδου
Ψυχοσωματική Ιατρική - Νευροχημεία (500720)Α. Πεχλιβανίδης, Ε. Ευαγγελοπούλου