Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
Mαθημα επιλογης:ΚΛΙΝΙΚΗ ΒΙΟΧΗΜΕΙΑ (MED284)Καθηγήτρια Παρασκευή Μουτσάτσου και Μέλη ΔΕΠ
Reproductive Medicine - Assisted Reproductive Technology (500759)Charalampos Siristatidis
Ακτινοθεραπευτική Ογκολογία (MED959)Άννα Ζυγογιάννη, Β Κουλουλίας,IΙ. Γεωργακόπουλος, Χ. Αντύπας, Χ. Αρμπιλιά, Γ.Λυμπεροπούλου, Ζ.Λιακουλη
ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑ (MED792)
Αναισθησιολογία-Επείγουσα Ιατρική ( 500731)Κασσιανή Θεοδωράκη, Παρασκευή Ματσώτα, Ιωάννης Παρίσης
Ανευρυσματική νόσος (MED1590)Ανδρέας M. Λάζαρης
ΒΙΟΪΑΤΡΙΚΗ ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ (MED385)ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΠΑΠΑΪΩΑΝΝΟΥ
Γ' ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (MED1203)Καθηγητής Εμμανουήλ Πικουλής
ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ: ΚΛΙΝΙΚΗ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ (MED761)Ιωάννα Traeger-Συνοδινού και Μέλη ΔΕΠ του Εργαστηρίου
Διαταραχές Οξεοβασικής Ισορροπίας (MED1430)Θεόδωρος Βασιλακόπουλος
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ" Εαρινό Εξάμηνο (προπτυχιακό) 2019-2020 23-7-2020 (MED1662)Σεραφείμ Νανάς
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ" ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ:2019-20 (ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ)_25/09/2020 (MED1663)ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΡΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΕΠΕΜΒΑΤΙΚΗ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ-Β' ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ/Η.ΜΠΡΟΥΝΤΖΟΣ (500580)
Ιατρική Εργασίας (MED568) Έλενα Ριζά
ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΑΡΑΣΙΤΟΛΟΓΙΑ (MED844)Ευαγγελία-Θεοφανώ Πιπεράκη
ΙΑΤΡΙΚΗ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ (MED815)Κωνσταντίνος Λουκάς
Ιατρική στις Παραστατικές Τέχνες  (MED867)Αθανάσιος Μπίμπας
ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ - Β' ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ "ΑΤΤΙΚΟΝ" (MED1575)Γεράσιμος Φιλιππάτος
ΚΑΤ' ΕΠΙΛΟΓΗΝ ΜΑΘΗΜΑ ΑΓΓΕΙΟΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗΣ (MED861)Κακίσης Ιωάννης
ΚΑΤ΄ ΕΠΙΛΟΓΗΝ "ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ" (MED1545)Κωνσταντίνος Συρίγος
ΜΟΡΙΑΚΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ (MED424)Καθ. Γεράσιμος Σιάσος
ΝΕΥΡΟΕΠΙΣΤΗΜΕΣ ΤΗΣ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑΣ ΚΑΙ ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΩΝ ΨΥΧΙΑΤΡΙΚΩΝ ΔΙΑΤΑΡΑΧΩΝ (500643)Νικόλαος Σμύρνης
Ογκολογική Απεικόνιση (500710)Βασίλειος Κουτουλίδης
ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΤΗΣ ΥΓΕΙΑΣ (MED1549)Δημήτρης Νιάκας
ΟΛΙΣΤΙΚΗ ΦΡΟΝΤΙΔΑ ΧΡΟΝΙΩΣ ΠΑΣΧΟΝΤΩΝ ΑΣΘΕΝΩΝ (MED932)Καθηγητρια Κ.Μυστακίδου, Αναπλ. Καθηγητής Ι. Παπαπαρασκευάς, Καθηγητής Χ.Παπαδημητρίου, Αναπλ. Καθηγήτρια Α. Ζυγογιάννη, Καθηγητής Β.Κουλουλίας
ΟΥΡΟΛΟΓΙΑ - Γ' ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΟΥΡΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ Π.Γ..Ν. "ΑΤΤΙΚΟΝ" (MED1912)Μιχαήλ Χρυσοφός
Παθήσεις αρτηριών (MED1592)Ανδρέας Μ. Λάζαρης
Παθήσεις καρωτίδων (MED1805)Ανδρέας Λάζαρης
ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΑΧΕΟΣ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΚΤΟΥ (500755)Γεώργιος Θεοδωρόπουλος
Παθήσεις φλεβών (MED1591)Ανδρέας Μ. Λάζαρης
Παιδική Εφηβική Γυναικολογία & Οικογενειακός Προγραμματισμός (500587)Νικόλαος Σαλάκος
ΠΑΙΔΟΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ-Β'ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ/Ε.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ (500598)
Πειραματική και Κλινική Έρευνα (500690)Νικόλαος Νικητέας
ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΑ ΥΓΕΙΑ (MED158)Συντονιστές: Π.ΛΑΓΙΟΥ, Β.ΜΠΕΝΕΤΟΥ. Διδάσκοντες: Α.ΝΑΣΚΑ, Δ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, Γ.ΜΑΓΙΟΡΚΙΝΗΣ, Γ.ΜΑΡΙΝΟΣ, Φ.ΟΡΦΑΝΟΣ, Ε.ΡΙΖΑ.
ΠΡΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΙΑΤΡΙΚΗ (MED793)ΗΡ. ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ, Π. ΜΑΤΣΩΤΑ
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ (προπτυχιακό) 2018-2019 (MED1389)Σεραφείμ Νανάς
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2017-18 (MED1178)Σεραφείμ Νανάς
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ (προπτυχιακό) 2019-2020 (MED1452)Σεραφείμ Νανάς
ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ & ΓΝΑΘΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ (MED257)Βασιλείου Σταύρος
ΥΓΙΕΙΝΗ ΤΟΥ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟΥ, ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΠΡΟΛΗΨΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΩΝ ΛΟΙΜΩΞΕΩΝ (MED883)Συντονιστές: Δ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, Γ. ΜΑΓΙΟΡΚΙΝΗΣ. Διδάσκοντες: Δ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, Γ. ΜΑΓΙΟΡΚΙΝΗΣ.
Υπηρεσίες Υγείας (MED957)Συντονιστής: Γ. ΜΑΡΙΝΟΣ. Διδάσκοντες: Γ. ΜΑΡΙΝΟΣ, Ε.ΡΙΖΑ.
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ (ΠΡΩΗΝ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ) (500564)Ζωγράφος Γ, Θεοδωρόπουλος Γ
Χειρουργική Παθολογία ΙΙ 8ου εξαμήνου, Β'ΠΧΚ Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, ΓΝΑ "ΛΑΪΚΟ", Δ/ντής: Καθηγητής Ν. Ι. Νικητέας (MED1600)Μέλη ΔΕΠ Β'ΠΧΚ Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ ΙΙ Α΄ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΙΚΟ (MED1605)Αλέξανδρος Χαραλαμπόπουλος
Χειρουργική Παθολογία ΙΙ. Δ' Χειρουργική Κλινική ΠΓΝ "Αττικόν". Διευθυντής Καθηγητής Νικόλαος Φ. Αρκαδόπουλος. (MED1448)Υπεύθυνος εκπαίδευσης Επίκουρος Καθηγητής Νικόλαος Δανιάς
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ, ΚΛΙΝΙΚΗ ΚΑΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΚΗ ΑΝΑΤΟΜΙΚΗ (MED958)Θεόδωρος Τρουπής, Μαρία Πιάγκου, Βασίλειος Πρωτογέρου
Ψυχοσωματική Ιατρική - Νευροχημεία (500720)Χ. Παπαγεωργίου, Ε. Καπάκη
Ωτορινολαρυγγολογία, Β΄Πανεπιστημιακή ΩΡΛ Κλινική (MED974)Θωμάς Νικολόπουλος, Παύλος Μαραγκουδάκης, Αλέξανδρος Δελίδης