Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
"Χειρουργική Τραύματος, Μαζικών Καταστροφών και Διεθνών Κρίσεων Υγείας" (MED1215)Εμμανουήλ Πικουλής
EΝΔΟΚΡΙΝΟΛΟΓΙΑ, ΣΑΚΧΑΡΩΔΗΣ ΔΙΑΒΗΤΗΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑΒΟΛΙΣΜΟΣ-Eργαστηριακή Ενδοκρινολογία-Παιδιατρική Ενδοκρινολογία- Γυναικολογική Ενδοκρινολογία (MED966)Γεώργιος Μαστοράκος
Ακτινολογία 2 - Α' Εργαστήριο Ακτινολογίας (MED1665)Λία-Ευαγγελία Μουλοπούλου
ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ ΙΙ-7o ΕΞΑΜΗΝΟ-Β' ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ- Ν.ΚΕΛΕΚΗΣ  (502360)Ν.ΚΕΛΕΚΗΣ, Η.ΜΠΡΟΥΝΤΖΟΣ, Κ.ΜΑΛΑΓΑΡΗ, Ε.ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΥ, Ε.ΕΥΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ, Β.ΚΟΥΛΟΥΛΙΑΣ, Σ.ΧΑΤΖΗΙΩΑΝΝΟΥ, Μ.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, Α.ΚΕΛΕΚΗΣ, Ο.ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ, Δ.ΦΙΛΙΠΠΙΑΔΗΣ, Σ.ΣΠΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ, Κ.ΠΛΑΤΩΝΗ, Κ.ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ
ΑΝΑΙΣΘΗΣΙΟΛΟΓΙΑ (MED792)
Γ' ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ (MED1203)Καθηγητής Εμμανουήλ Πικουλής
ΓΕΝΕΤΙΚΗ ΤΟΥ ΑΝΘΡΩΠΟΥ: ΚΛΙΝΙΚΗ & ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑΚΗ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ (MED761)Ιωάννα Traeger-Συνοδινού και Μέλη ΔΕΠ του Εργαστηρίου
ΓΕΝΙΚΗ ΕΠΙΔΗΜΙΟΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΜΕΘΟΔΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΕΥΝΑΣ (MED532)Συντονιστές: Π. ΛΑΓΙΟΥ, Α. ΝΑΣΚΑ. Διδάσκοντες: Β. ΜΠΕΝΕΤΟΥ, Δ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ, Β.ΣΥΨΑ, Ε.ΣΑΜΟΛΗ, Μ. ΚΑΝΤΖΑΝΟΥ, Γ.ΜΑΓΙΟΡΚΙΝΗΣ, Γ.ΜΑΡΙΝΟΣ, Φ.ΟΡΦΑΝΟΣ, Ν.ΠΑΝΤΑΖΗΣ, Ε.ΡΙΖΑ, Ν. ΔΕΣΥΠΡΗΣ.
ΓΗΡΙΑΤΡΙΚΗ (MED1869)Πέτρος Σφηκάκης
Διαταραχές Οξεοβασικής Ισορροπίας (MED1430)Θεόδωρος Βασιλακόπουλος
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ" Εαρινό Εξάμηνο (προπτυχιακό) 2019-2020 23-7-2020 (MED1662)Σεραφείμ Νανάς
ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ "ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ" ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ ΑΚΑΔ.ΕΤΟΥΣ:2019-20 (ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΕΣ)_25/09/2020 (MED1663)ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΡΟΥΤΣΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ
ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΚΑΡΔΙΟΛΟΓΙΑ - ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΑΝΕΠΑΡΚΕΙΑ (κατ' επιλογήν) (MED920) Λουκιανός Ραλλίδης, Γεράσιμος Φιλιππάτος
ΕΦΗΒΙΚΗ ΙΑΤΡΙΚΗ (500763 )Φλώρα Μπακοπούλου
Ιατρική Ακριβείας (MED1249)Δέσποινα Σανούδου, Δημήτρης Μπούμπας, Πέτρος Σφηκάκης, Γεώργιος Κόλλιας, Ιωάννης Μπολέτης, και προσκεκλημένοι ομιλητές
Κατ'επιλογή μάθημα Παιδοχειρουργική/παιδοορθοπαιδική (MED1216)Νικόλαος Ζάβρας
Κλινική Διατροφή (MED933)Κωνσταντίνος Μακρυλάκης
ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΙΣΤΩΝ ΚΑΙ ΟΡΓΑΝΩΝ (MED1256)Ιωάννης Μπολέτης
ΝΕΥΡΟΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑ-Β' ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΑΚΤΙΝΟΛΟΓΙΑΣ-Μ.ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ (500597)
ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΠΑΧΕΟΣ ΕΝΤΕΡΟΥ ΚΑΙ ΠΡΩΚΤΟΥ (500755)Γεώργιος Θεοδωρόπουλος
ΠΑΘΗΣΕΙΣ ΣΤΟΜΑΧΟΥ - ΔΩΔΕΚΑΔΑΚΤΥΛΟΥ (Α' ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ) (MED922)Ιωάννης Γκρινιάτσος
ΠΑΘΟΛΟΓΙΑ 7ο εξαμ.-Β΄ ΠΑΘΟΛΟΓΙΚΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΙΠΠΟΚΡΑΤΕΙΟ (MED819)Αναστασία Θανοπούλου
ΠΡΟΝΟΣΟΚΟΜΕΙΑΚΗ ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΙΑΤΡΙΚΗ (MED793)ΗΡ. ΤΣΑΓΚΑΡΗΣ, Π. ΜΑΤΣΩΤΑ
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ (προπτυχιακό) 2018-2019 (MED1389)Σεραφείμ Νανάς
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΕΑΡΙΝΟ ΕΞΑΜΗΝΟ 2017-18 (MED1178)Σεραφείμ Νανάς
ΠΡΩΤΕΣ ΒΟΗΘΕΙΕΣ ΧΕΙΜΕΡΙΝΟ (προπτυχιακό) 2019-2020 (MED1452)Σεραφείμ Νανάς
ΡΕΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ (500462)Δημήτριος Βασιλόπουλος
Σημειολογία - Νοσολογία & Παθολογία (6ο Εξάμηνο 2020-1 - 7ο Εξάμηνο 2021-22) - Α' Παθολογική Κλινική & Α' Προπαιδευτική Παθολογική Κλινική. (MED848)Μιχαήλ Σαμάρκος - Έλενα Γκόγκα, Κωνσταντίνος Μακρυλάκης/Αλέξανδρος Κόκκινος - Πέτρος Σφηκάκης
ΣΤΟΜΑΤΙΚΗ & ΓΝΑΘΟΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ (MED257)Βασιλείου Σταύρος
Φυσική Ανθρωπολογία -Παλαιοπαθολογία-Εξέλιξη (MED417)Κουλούκουσα Μυρσίνη
ΧΕΙΡΟΥΡΓΙΚΗ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ (ΠΡΩΗΝ ΟΓΚΟΛΟΓΙΑ ΙΙ) (500564)Ζωγράφος Γ, Θεοδωρόπουλος Γ
Χειρουργική Παθολογία Ι. Δ' Χειρουργική Κλινική ΠΓΝ "Αττικόν". Διευθυντής Καθηγητής Νικόλαος Φ. Αρκαδόπουλος. (MED921)Υπεύθυνος εκπαίδευσης Επίκουρος Καθηγητής Νικόλαος Γ. Δανιάς.
Χειρουργική Παθολογία ΙΙ 7ου εξαμήνου, Β'ΠΧΚ Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ, ΓΝΑ "ΛΑΪΚΟ", Δ/ντής: Καθηγητής Ν. Ι. Νικητέας (MED1670)Μέλη ΔΕΠ Β'ΠΧΚ Ιατρικής Σχολής ΕΚΠΑ
Χειρουργική Παθολογία ΙΙ του7ου εξαμήνου (MED1673)Νικόλαος Δανιάς
Ψυχοσωματική Ιατρική - Νευροχημεία (500720)Χ. Παπαγεωργίου, Ε. Καπάκη