Πλατφόρμα Τηλεκπαίδευσης

Μαθήματα

Μάθημα (Κωδικός)Εκπαιδευτής Τύπος
691 Διδακτική Μαθηματικών Ι (MATH307)Γεώργιος Ψυχάρης
692 - Διδακτική Μαθηματικών με Αξιοποίηση ΨΤ (PPP141)Χρόνης Κυνηγός, Γιώργος Ψυχάρης
Eισαγωγή στη Μαθηματική Ανάλυση ΙΙ (MATH316)Γεώργιος Ψυχάρης
Eφαρμοσμένη Ανάλυση Παλινδρόμησης (Εαρινό εξάμηνο 2014-15) (MATH428)Σάμης Τρέβεζας
Αλγεβρική Τοπολογία (MATH212)Παναγιώτης Παπάζογλου
Ανάλυση ΙΙ και Εφαρμογές (Υ0322) Τμήμα Φυσικής (MATH147)Κωνσταντίνος Τύρος & Γεώργιος Διαμαντής & Δημήτριος Θηλυκός (2017-2018)
ΑΝΑΛΥΤΙΚΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ (MATH298)Σταύρος Παπασταυρίδης
Αριθμητική Ανάλυση ΙΙ (MATH653)Σωτήριος Νοτάρης
Αριθμητική Γραμμική Άλγεβρα- Εφαρμοσμένη Γραμμική Άλγεβρα (MATH160)Μαριλένα Μητρούλη
ΒΑΣΙΚΗ ΑΛΓΕΒΡΑ (MATH112)ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΟΥΛΕΣ
Βασική Άλγεβρα 2020 (MATH433)Αριστείδης Κοντογεώργης
Βασική άλγεβρα(421) (Ηλεκτρονική τάξη)(Χειμερινό εξάμηνο 2015-16) (MATH104)Ράπτης Ευάγγελος
Βασική άλγεβρα(Θερινά επαναληπτικά μαθήματα. Αύγουστος 2015) (MATH223)Ράπτης Ευάγγελος
Γενική Αστρονομία Ι (MATH562)Κοσμάς Γαζέας
ΓΡΑΜΜΙΚΑ ΜΟΝΤΕΛΑ (MATH315)Λουκία Μελιγκοτσίδου
Γραμμική άλγεβρα (Λίγο πριν από την αρχή) (MATH323)Ευάγγελος Ράπτης
ΓΡΑΜΜΙΚΗ ΑΛΓΕΒΡΑ 1 (MATH327)Σταύρος Παπασταυρίδης
Γραμμική Άλγεβρα Ι(121) Ηλεκτρονική τάξηΧειμερινό εξάμηνο 2016-17 (MATH125)Ράπτης Ευάγγελος
Γραμμική Άλγεβρα ΙΙ (MATH419)Αριστείδης Κοντογεώργης
Γραμμική Άλγεβρα(Θερινά επαναληπτικά μαθήματα. Ιούλιος- Αύγουστος 2017) (MATH224)Ράπτης Ευάγγελος
Γραμμικός και Μη Γραμμικός Προγραμματισμός (MATH318)Κων/νος Μηλολιδάκης
Δειγματοληψία (MATH263)Χαράλαμπος Δαμιανού
Διακριτά Δυναμικά Συστήματα (739) (προπτυχιακό) (MATH385)Γιώργος Χαλικιάς
Διακριτά Μαθηματικά (252) (MATH400)Ελευθέριος Κυρούσης
Διαφορική Γεωμετρία και Εφαρμογές Ι (MATH150)Σταυρινός Παναγιώτης
Διαφορική Γεωμετρία και Εφαρμογές ΙΙ (MATH151)Σταυρινός Παναγιώτης
Διαφορική Γεωμετρία Καμπυλων & Επιφανειών - Ι. Ανδρουλιδάκης (MATH397)Ιάκωβος Ανδρουλιδάκης
ΔΙΑΦΟΡΙΚΗ ΓΕΩΜΕΤΡΙΑ ΚΑΜΠΥΛΩΝ ΚΑΙ ΕΠΙΦΑΝΕΙΩΝ (2008-09) (MATH248)Ε. Βασιλείου - Α. Μελάς - Μ. Παπατριανταφύλλου - Π. Σταυρινός
Διδακτική Μαθηματικών ΙΙ (MATH220)Δέσποινα Πόταρη
Διδακτική του Απειροστικού Λογισμού (Προπτυχιακό) (MATH115)Θεοδόσιος Ζαχαριάδης
Δομές Δεδομένων (DI281)Μιχαήλ Χατζόπουλος
Εισαγωγή στην Σχεδίαση και Ανάλυση Αλγορίθμων (MATH250)Γρηγόρης Καραγιώργος
Εισαγωγή στο Διαφορικό και Ολοκληρωτικό Λογισμό και Στατιστική (Υ1204) ΤΜΗΜΑ ΓΕΩΛΟΓΙΑΣ και ΓΕΩΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ (MATH376)Ευαγγελία Αθανασιάδου - Κόττα, Μαριλένα Μητρούλη, Ευτυχία Βαγγελάτου (2015-16).......... .........Λεώνη Ευαγγελάτου-Δάλλα, Δημήτρης Χελιώτης (2016-2017)
Εισαγωγή στο Σχεδιασμό και Ανάλυση Αλγορίθμων (518) (MATH144)Μιχάλης Δρακόπουλος και Δημήτριος Θηλυκός
Έλεγχος Ποιότητας-Αξιοπιστία (MATH280)Oυρανια Χρυσαφινου, Χαράλαμπος Παπαγεωργίου
Επιχειρησιακή Έρευνα : Μαθηματικός Προγραμματισμός (MATH139)Aπόστολος Μπουρνέτας
ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΑ ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΗΣ ΑΝΑΛΥΣΗΣ ΙΙ (MATH135)Δήμητρα Αντωνοπούλου
Εργαστήριο Υπολογιστών. Mαθήματα ταχύρυθμης εκπαίδευσης Εργαστηριακά Σεμινάρια (MATH109)Ε.Ράπτης.
Εργαστήριο Υπολογιστών: Σεμινάρια (LaTeX, LINUX,χρήσης Διαδραστικού πίνακα,ΦΟΡΟΥΜ κλπ) (MATH123)Ευάγγελος Ράπτης, Δημήτρης Κώστας
Εφαρμοσμένα Μαθηματικά Ι(Τμήμα Φυσικής Χειμερινό εξάμηνο 2010-11) (MATH202)Ράπτης Ευάγγελος
Θέματα Άλγεβρας,Γεωμετρίας 2019-20 (MATH288)Ευάγγελος Ράπτης
Θεωρία Αριθμών (MATH532)Αριστείδης Κοντογεώργης
θεωρία Αριθμών, 2015-16 (MATH249)Παναγιώτης Τσαγκάρης
ΘΕΩΡΙΑ ΓΡΑΦΗΜΑΤΩΝ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ (MATH132)ΣΠΥΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΣΦΥΡΑΚΗΣ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΗΣ
Θεωρία Ελέγχου (814) (προπτυχιακό) (MATH386)Γιώργος Χαλικιάς
Θεωρία Παιγνίων και Εφαρμογές (MATH271)Κων/νος Μηλολιδάκης
Θεωρία Υπολογισιμότητας (412) (MATH364)Λευτέρης Κυρούσης
ΙΣΤΟΡΙΑ ΝΕΩΤΕΡΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ (896) (MATH253)ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ
ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΩΝ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΑΙΟΤΗΤΑ ΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ (MATH325)ΙΩΑΝΝΗΣ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΔΗΣ
Κρυπτογραφία (MATH113)Ράπτης Ευάγγελος
Πεπερασμένα Σώματα και Κρυπτογραφία (MATH350)Αριστείδης Κοντογεώργης
ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ Ι (Τμήμα Μηλολιδάκη) (MATH269)Κων/νος Μηλολιδάκης
Πιθανότητες Ι (Τμήμα Τρέβεζα) (MATH427)Σάμης Τρέβεζας
Πιθανότητες ΙΙ (Τμήμα Μηλολιδάκη) (MATH352)Κων/νος Μηλολιδάκης
Πιθανότητες και Αναλογισμός (MATH270)Aπόστολος Μπουρνέτας - Αντώνης Οικονόμου - Ιωάννης Δημητρακόπουλος
Πιθανότητες και Στατιστική 2014-2015 (Τμήμα Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών) (MATH426)Αντώνης Οικονόμου
Πιθανότητες και Στοιχεία Στατιστικής (Τμήμα Πληροφορικής) (MATH240)Φώτης Σιάννης
Πιθανότητες-Στατιστική (Τμήματος Πληροφορικής ΕΚΠΑ) (MATH408)Κωστής Μηλολιδάκης
Πολυμεταβλητή Ανάλυση Δεδομένων (MATH349)Λουκία Μελιγκοτσίδου
Πρακτική Άσκηση σε σχολεία της δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης (MATH239)Δέσποινα Πόταρη, Γιώργος Ψυχάρης
Προβολική Γεωμετρία (MATH396)Μαρία Παπατριανταφύλλου
Στατιστικές Μέθοδοι (Τμήμα Φαρμακευτικής) (MATH312)Χαράλαμπος Δαμιανού
Στατιστικές Μέθοδοι (Φαρμακευτικό) (MATH360)Φώτης Σιάννης
Στατιστική Ι (MATH383)Έφη Βαγγελάτου
ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΗ ΙΙ (MATH277)Χαράλαμπος Δαμιανού
Στοχαστικές Ανελίξεις (MATH230)Oυρανια Χρυσαφινου
Στοχαστικές Ανελίξεις (651) (MATH405)Απόστολος Μπουρνέτας
Στοχαστικές Μέθοδοι στην Επιχειρησιακή Έρευνα ΙΙ (MATH274)Κων/νος Μηλολιδάκης
Στοχαστικός Λογισμός (Εαρινό εξάμηνο 2019-2020) (MATH342)Δημήτρης Χελιώτης
Συνδυαστική Ι (MATH204)Αντώνης Οικονόμου
Συνήθεις Διαφορικές Εξισώσεις & Γραμμική Άλγεβρα (Τμ. Φυσικής, 2014-15) (MATH448)Ιωάννης Στρατής
Συνήθεις Διαφορικές Εξισώσεις (προπτυχιακό) (MATH377)Γιώργος Χαλικιάς - Ευαγγελία Αθανασιάδου-Κόττα
Υπολογιστικές Μέθοδοι στη Θεωρία των Αποφάσεων (MATH186)Aπόστολος Μπουρνέτας
Υπολογιστική Άλγεβρα(Εαρινό εξάμηνο 2019-20) (MATH117)Ράπτης Ευάγγελος
Υπολογιστική Πολυπλοκότητα (618) (MATH198)Δημήτριος Μ. Θηλυκός